Menu

Rozwiązania systemowe ALANTEC

Rozwiązania ALANTEC

Pod marką ALANTEC posiadamy najbardziej konkurencyjne rozwiązania na rynku polskim zarówno pod względem cenowym jak i technicznym. Oferujemy produkty z następujących grup asortymentowych:

 • ALANTEC Dual Connect Line
  linia ekonomiczna oparta na modułach narzędziowych typu Keystone Jack z 5 letnią gwarancją producenta
 • ALANTEC PLUS
  najbardziej standardowe i popularne rozwiązanie oparte na modułach beznarzędziowych typu Keystone Jack z 25 letnią gwarancją systemową.
 • ALANTEC KOMOS Line
  uniwersalny i innowacyjny system okablowania strukturalnego oparty o rozwiązanie wymiennych wkładek umożliwiający bezinwazyjną zmianę wkładki aplikacyjnej po stronie gniazda i panelu z 25 letnią gwarancją systemową.
 • ALANTEC MULTIMEDIA
  najwyższej wydajności ekranowany system okablowania strukturalnego pozwalający na transmisję multimedialną (CATV, video, głos, dane) w jednym gnieździe. Oparty na złączach typu TERA i ARJ45 kategorii 7 i 7A.
 • ALANTEC Industry Line
  specjalistyczne rozwiązania dla przemysłu.
 • ALANTEC Data Center
  rozwiązania dla przemysłu serwerowni i centrów danych.
 • ALANTEC Optic Line
  światłowodowy system okablowania strukturalnego z 25 letnią gwarancją, oparty na rozwiązaniach jednomodowych (9/125 SM) i multimodowych (50/125 MM).
 • ALANTEC FTTH
  "światłowód do mieszkania", światłowodowe rozwiązanie przeznaczone głównie dla deweloperów, zobligowanych rozporządzeniem MTBiGM do zamontowania w każdym mieszkaniu, w budynku wielorodzinnym gotowego przyłącza światłowodowego zakończonego tzw. szafką multimedialną.

 

Oferowane przez nas systemy okablowania strukturalnego, umożliwiają transmisję: 10BaseT, 100BaseT, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet spełniając wymagania klas C, D, E, F, FA, G w okablowaniu miedzianym oraz klas OF300, OF500, OF2000 w okablowaniu światłowodowym.

Okablowanie strukturalne ALANTEC można stosować w wielu konfiguracjach opartych o rozwiązania ekranowane STP głównie w sieciach teleinformatycznych zagrożonych oddziaływaniem zakłóceń elektromagnetycznych lub nieekranowane UTP. Szeroki wybór komponentów i atrakcyjne zróżnicowanie cenowe pozwala na stosowanie naszych produktów w każdego typu sieciach teleinformatycznych, od dużych korporacyjnych do małych instalacji domowych. Rozwiązania światłowodowe możemy stosować w sieciach typu FTTD (Fiber To The Desk) i FTTH (Fiber To The Home).

25LAT - Gwarancja Systemowa

gwarancja.jpg

Do pełnej certyfikacji systemowej z 25 letnią gwarancją dopuszczone są produkty oznaczone opisem ALANTEC PLUS lub A-LAN PLUS lub jeżeli w opisie produktu (katalog, strona www) znajduje się informacja "pełna gwarancja systemowa".

Składniki systemu muszą być zainstalowane przez Certyfikowanego Instalatora. Firma A-LAN Technologie udziela 25-letniej gwarancji na cały tor transmisyjny. Gwarancja jest ważna, gdy instalacja została wykonana zgodnie z międzynarodowymi standardami branżowymi oraz została sprawdzona przez Certyfikowanego Instalatora lub inną jednostkę wskazaną przez A-LAN Technologie, a jej sprawność została potwierdzona odpowiednimi protokołami pomiarowymi. 25 letnia gwarancja systemowa zaczyna obowiązywać w momencie wystawienia certyfikatu gwarancyjnego.

Powyższa gwarancja zakłada, że części okablowania A-LAN są wolne od wad materiałowych i wad powstających w procesie produkcji. Co pozwala na osiągnięcie wyników przewidzianych normami branżowymi, pozwala spełnić wymagania danej kategorii oraz wymagania transmisji w oparciu o aplikacje 10BaseT, 100BaseT, Gigabit Ethernet, Token Ring 4/16, ATM 155 Mbit/s, VoIP, PoE.

Podczas instalacji okablowania strukturalnego A-LAN PLUS Certyfikowany Instalator powinien korzystać z wytycznych zawartych w normach dotyczących sposobu instalacji i pomiarów w okablowaniu strukturalnym.

 • PN-EN 50174-1 do 3 Technika Informatyczna. Instalacja Okablowania. Wykonawstwo instalacji.
 • PN-EN 50346 Technika Informatyczna. Instalacja Okablowania. Badanie okablowania.
 • PN-EN 61935-1 Ogólne Zasady Okablowania.

 

W przypadku reklamacji materiały nie powinny nosić znamion uszkodzeń mechanicznych. A-LAN zapewnia natychmiast dostarczyć wadliwy towar na swój koszt do oddziału najbliższego dla Klienta dystrybutora lub wysyłkę firmą kurierską do Certyfikowanego Instalatora systemu, który wykonał sieć. Opiekę techniczną nad instalacją sprawuje firma, która wykonała instalację i ona wymienia wadliwy osprzęt na nowy lub w miarę możliwości usuwa usterkę bez wymiany osprzętu.

Reklamację w ramach gwarancji użytkownik zgłasza w pierwszej kolejności do Certyfikowanego Instalatora, który wykonywał daną usługę. W przypadku gdy firma będąca Certyfikowanym Instalatorem systemu okablowania A-LAN przestaje istnieć lub w jakikolwiek sposób nie jest w stanie obsłużyć problemu reklamacji to oczywiście sprawę załatwia inny certyfikowany instalator lub przedstawiciel producenta.

Aby otrzymać certyfikat, Certyfikowany Instalator musi poprawnie wypełnić formularz certyfikacyjny oraz nie może posiadać zaległości płatniczych w stosunku do A-LAN Technologie lub dystrybutora podanego w formularzu.

Pobierz nasz
najnowszy katalog
Zainteresowałeś się naszymi produktami? Pobierz bezpłatnie darmowe katalogi i materiały promocyjne POBIERZ KATALOG
Ostatnio na blogu

UPS w szafie rackowej: Jak zapewnić niezawodność i ciągłość działania serwerów?

W tym artykule przyjrzymy się bliżej urządzeniom UPS jakie mamy w ofercie, dowiemy się, jak działają, jakie są ich typy i jakie korzyści przynoszą serwerom w ... Czytaj dalej >

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania