Menu
HD Panduit

PANDUIT to amerykańska, w 100% niezależna finansowo firma rodzinna, która rozpoczęła swoją działalność w 1955 roku od innowacyjnego przedsięwzięcia, jakim było wprowadzenie produktu Panduct Wiring Duct – organizera o unikalnym sposobie uporządkowania przewodów, pozwalającego szybko i starannie, w dowolny sposób i w dowolnym czasie dodawać kolejne okablowanie.

Po dziś dzień, dzięki ponad 900 patentom i poświęceniu 8% rocznej wartości sprzedaży na badania i rozwój, firma w dużym stopniu skupia się na innowacjach, kreowaniu trendów rynkowych i postępie technologicznym. Od ponad 60 lat przyczynia się do jednych z najbardziej znaczących przełomów w branży, w dziedzinie automatyki przemysłowej, sieci IP, zasilania i chłodzenia centrów danych czy standardów Ethernet.

Jest zdobywcą licznych nagród w dziedzinie innowacji i rozwiązań technologicznych.

11.jpg
22.jpg
33.jpg
44.jpg
55.jpg
66.jpg

PANDUIT dzięki jasno określonym celom i konsekwencjom w ich realizacji, jest dziś światowym liderem w projektowaniu, produkcji i dostarczaniu rozwiązań sieciowych obejmujących połączenia światłowodowe i miedziane. Szeroki program produkcyjny w pełni zaspokaja wymagania w dziedzinie niezawodności i bezpieczeństwa, stawiane zarówno przez małe, jak i średnie firmy czy wielkie korporacje.

Firma dąży do szybkiej reakcji na zachodzące zmiany na rynku w celu ustanawiania nowych, najwyższych standardów w dziedzinie jakości produkcji, obsługi i stałego obniżania kosztów instalacji.

PANDUIT to także producent wysokiej jakości produktów elektroinstalacyjnych, przeznaczonych do utrzymania ruchu, remontów oraz formowania, konfekcjonowania i oznaczania przemysłowych wiązek kablowych.

PANDUIT – siedem argumentów przemawiających na korzyść współpracy.

1. Uniwersalne rozwiązania

Dostępny asortyment umożliwia stworzenie pełnej infrastruktury sieciowej z wykorzystaniem produktów i urządzeń jednego producenta – od szaf serwerowych i dystrybucyjnych tworzących klimatyzowane kontenery zaczynając, na opaskach kablowych formujących lub tylko mocujących wiązki kabli kończąc. Proponowane rozwiązania są w pełni kompatybilne z najpopularniejszymi wśród klientów urządzeniami aktywnymi.

2. Najwyższa opłacalność inwestycji

Systemy przeznaczone do budowy i wyposażenia centrów danych zapewniają oszczędne zagospodarowanie drogiej i ograniczonej powierzchni. Konstrukcyjnie przystosowane są do łatwego i szybkiego montażu, dzięki czemu znacząco obniżają koszty instalacji. W trakcie eksploatacji wymagają minimalnych nakładów, przez co pozwalają maksymalnie skrócić termin zwrotu z inwestycji (ROI).

3. Zgodność z normami światowymi

Parametry transmisyjne miedzianych i światłowodowych kabli i modułów przekraczają wymagania norm ISO i TIA/EIA w odniesieniu do aktualnie obowiązujących kategorii okablowania. Podstawą tworzenia rozwiązań dla centrów danych jest norma dotycząca infrastruktury telekomunikacyjnej w budynkach komercyjnych TIA/EIA-942. Wynikiem praktycznego wdrożenia wciąż rozwijanych założeń dotyczących idei eko-budownictwa jest złoty certyfikat LEED dla nowej światowej centrali firmy Panduit, znajdującej się w Tintley Park, w stanie Illinois, w Stanach Zjednoczonych.

4. Partnerstwo technologiczne z liderami rynku Firma zawiera długotrwałe sojusze strategiczne z czołowymi przedstawicielami w branży na świecie: Cisco Systems, EMC, IBM czy Rockwell Automation. Pomaga opracowywać i integrować innowacyjne i całościowe rozwiązania dla bezpośrednich klientów i użytkowników końcowych. Nieustannie inwestuje w relacje i zasoby, dzięki którym klienci i użytkownicy mogą sprostać pojawiającym się największym wyzwaniom biznesowym. 

5. Globalne doświadczenie

Klienci mają możliwość wymiany doświadczeń i uzyskania informacji o analogicznych, zrealizowanych już projektach i zastosowanych rozwiązaniach. Lokalni specjaliści, wyszkoleni z uwzględnieniem globalnych standardów i kwalifikacji, zapewniają konsekwentne, regionalne wsparcie z korzyścią dla lokalnej przedsiębiorczości.

6. Wysoka jakość

Wszystkie oddziały produkcyjne i handlowe rozmieszczone w 112 najbardziej uprzemysłowionych krajach świata, objęte są certyfikowanym systemem zarządzania jakością zgodnym z ISO 9001:2008 oraz systemem zarządzania środowiskowego wg normy ISO 14001:2004. Jakość wyrobów wspierają dodatkowo zobowiązania gwarancyjne: 25-letnia lub 15-letnia gwarancja systemowa i/lub roczna gwarancja produktowa.

Światowej klasy serwis i wsparcie

Światowa firma o scentralizowanej strukturze organizacyjnej umożliwia klientom uzyskanie fachowego i szybkiego wsparcia oraz sprawnej obsługi na całym świecie. Centrale firmy i autoryzowani partnerzy są obecni w większości państw Ameryki, Europy i Azji. Globalny łańcuch wartości, łączący w sobie produkcję, dystrybucję i serwis, zapewnia szybką reakcję na pojawiające się przed klientami problemy, a także usprawnia zaopatrzenie i dostawy na całym świecie.

Pobierz nasz
najnowszy katalog
Zainteresowałeś się naszymi produktami? Pobierz bezpłatnie darmowe katalogi i materiały promocyjne POBIERZ KATALOG
Ostatnio na blogu

UPS w szafie rackowej: Jak zapewnić niezawodność i ciągłość działania serwerów?

W tym artykule przyjrzymy się bliżej urządzeniom UPS jakie mamy w ofercie, dowiemy się, jak działają, jakie są ich typy i jakie korzyści przynoszą serwerom w ... Czytaj dalej >

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania